Odpychanie wody i zabrudzeń to cel zastosowania powłoki hydroforbowej. Nie musisz używać jej tylko do podłóg czy ścian obudowanych ceramicznymi kafelkami. Powłoka hydroforbowa sprawdzi się równie dobrze w kabinach prysznicowych i wszędzie tam, gdzie uznasz za stosowne, a materiał jest zrobiony ze szkła bądź ceramiki.
Powłoka hydroforbowa działa dzięki zastosowaniu chemicznych funkcji do odpychania wody. Pamiętaj jednak, że jeżeli kabina prysznicowa odepchnie wodę i brud, to nie oznacza, że one znikną. Jest tak, ponieważ to co zostanie odepchnięte, musi jeszcze zostać wsiąknięte w jakieś miejsce. Tylko woda destylowana nie zawiera w sobie soli, wszystkie pozostałe pozostawiają trudny do zmycia osad. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na dodatkową warstwę na szkole, czyli powłokę hydroforbową.
Powłoka hydroforbowa pomaga utrzymać kabinę prysznicową w czystości, usuwając nawet trwały osad z mydła, szamponów i innych związków chemicznych. Warstwa ochronna nie jest widoczna gołym okiem, jednak nałożona jeszcze podczas wykonania szkła do kabiny prysznicowej, pozwala na długo cieszyć się czystością. Wypełnia ona mikronierówności w szkle, dzięki czemu woda nie ma gdzie się osadzać, a wręcz zostaje odepchnięta. wówczas powstaje gładka powierzchnia i warstwa ochronna, uniemożliwia powstanie korozji, czyli naturalnego zniszczenia szkła. Powłoka chroni również przed bakteriami, gdyż wszystko to co odpycha z kabiny prysznicowej, ląduje w ściekach.
O czym trzeba pamiętać planując odpływ liniowy w łazience?
Powłoki hydroforbowe mają swoje rodzaje. Najczęściej stosowana jest metoda najtańsza, czyli nanoszenie powłoki hydroforbowej na zimno. Innym rodzajem są te nanoszone na gorąco, jeszcze przed wyrobieniem kabiny prysznicowej. A jeszcze innym rodzajem są te nanoszone na ciepło ale podczas hartowania szkła do kabiny prysznicowej.
Odkąd mam powłokę hydrofobową w kabinie prysznicowej to problem z nieustannymi zabrudzeniami zniknął. Polecam